It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

Třetí ročník Dnů otevřených center se odehraje v dalších regionech

Využijte jedinečnou příležitost seznámit se s odborníky ze specializovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy a vstoupit do světa, kde migréna nevládne. Již třetí ročník této úspěšné akce letos startuje v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, následovat budou centra v Uherském Hradišti a Havlíčkově Brodě.

Přijďte na přátelské setkání všech, kteří chtějí dostat migrénu pod kontrolu. Potkat se můžete s odborníky z centra, zástupci pacientské organizace Migréna-help, kariérovou poradkyní a s dalšími lidmi s migrénou. K dispozici budou individuální konzultace s neurology z centra – zdarma a bez předchozího objednání. Akce má za cíl propojit pacienty se specialisty. Jako první letos nabídnou odborníci pomocnou ruku 18. 4. 2024 v Ústí nad Labem s MUDr. Vladimírou Sakovou zc Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. 

Akce začíná v 15:00 představením odborníků z centra, kteří vysvětlí, jak specializovaná centra fungují. Pokračovat bude seznámením s pacientskou organizací Migréna-help a s možnostmi podpory, které nabízí, například sociální poradnou, kruhy sdílení, psychoterapií a dalšími. Díky nim si mohou lidé s migrénou o svých problémech a pocitech otevřeně promluvit.

Mluvit o tom, jak zvládnout migrénu na pracovišti, bude kariérová poradkyně, která s migrénou sama bojuje. Na závěr si můžete v bezpečném prostoru popovídat s lidmi, kteří mají stejné těžkosti, a sdílet svůj příběh s migrénou.

Souběžně budou probíhat individuální konzultace s odborníky – zdarma, bez žádanky a bez předchozí rezervace přímo na místě v čase od 15:00 do 18:00, jedna konzultace cca 15 minut.

Časový harmonogram akce:

15:00–15:15 Představení odborníků z centra a jak to v centru funguje

15:15–18:00 Možnost individuální konzultace s neurologem

15:15–15:30 Seznámení s pacientskou organißzací Migréna-help a jejími aktivitami

15:30–15:50 Kariérová poradkyně poradí, jak zvládat migrénu na pracovišti

16:00–17:00 Diskuse a sdílení příběhů s migrénou (paní Marie trpící migrénou a Migréna-help)

Kdy a kde se akce koná?

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem
Vzdělávací institut, budova B, 5. patro
učebna 3
Sociální péče 3316
Ústí nad Labem-Severní Terasa

18.4.2024
15:00–18:00 

O tom, jak probíhal první ročník Dnů otevřených center v roce 2022, si můžete přečíst zde.

Migréna 

Migréna je závažné neurologické onemocnění, kterým trpí přibližně každý desátý.1 Dokáže sebrat až jeden pracovní měsíc ročně.2,3 Pulzující bolest hlavy doprovází série dalších příznaků, které mohou pacienta zcela paralyzovat a vyřadit z běžného života. Nejčastěji se jedná o nevolnost, citlivost na světlo a zvuky, komplexní únavu a zvracení.4 Je zásadní, aby lidé s migrénou byli v péči odborníka, který dokáže migrénu správně diagnostikovat a nabídnout jim nejvhodnější léčbu. K dispozici je dnes již cílená akutní i preventivní léčba.5

 

 

Zdroje:

  1. Charles A. The evolution of a migraine attack: a review of recent evidence. Headache. 2013; 53(2): 413–419. 
  2. World Health Organisation. Headache Disorders [online]. Dostupné z: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs277/en/
  3. Steiner TJ et al. The impact of headache in Europe: principal results of the Eurolight project. J Headache Pain. 2014; 15:31: 1146–1158.
  4. National Institute of Neurological Disorders and Strokes. Migraine Information [online]. [Cit. 8. 5. 2022]. Dostupné z: https://www.ninds.nih.gov/Disorders/All-Disorders/Migraine-Information-Page 
  5. Czech Headache Society. Léčba migrény [online]. [Cit. 8. 5. 2022]. Dostupné z: http://czech-headache.cz/lecba-migreny/